Apelsīnu diētas

Jūs, iespējams, esat dzirdējuši par Vidusjūras diētas vai Ziemeļvalstu diētas priekšrocībām, bet kā ir ar apelsīnu diētu? Apelsīnu diētas pamatā ir – jūs uzminējāt – apelsīni! Apelsīni ir bagāti ar C vitamīnu, šķiedrvielām un antioksidantiem, tāpēc tie ir lielisks papildinājums jebkurai veselīgai diētai. Lūk, daži no ieguvumiem, ko sniedz apelsīnu pievienošana jūsu diētai.

Apelsīnu diētas priekšrocības:

C vitamīns

Mēs visi zinām, ka C vitamīns ir svarīgs mūsu imūnsistēmai, bet vai zinājāt, ka tam piemīt arī pretiekaisuma īpašības? Tas nozīmē, ka C vitamīns var palīdzēt samazināt dažu hronisku slimību, piemēram, sirds slimību un vēža, risku. Apelsīni ir lielisks C vitamīna avots – patiesībā tikai vienā apelsīnā ir vairāk nekā 70 % no ieteicamās dienas devas!

Šķiedrvielas

Apelsīni ir arī labs šķiedrvielu avots. Šķiedrvielas ir svarīgas mūsu gremošanas sistēmai un var palīdzēt regulēt cukura līmeni asinīs. Šķiedrvielas var arī veicināt sāta sajūtu, kas var palīdzēt kontrolēt svaru. Tikai viens apelsīns satur vairāk nekā 3 gramus šķiedrvielu.

Antioksidanti

Apelsīni satur antioksidantus, piemēram, flavonoīdus un karotinoīdus, kas var palīdzēt aizsargāt mūsu šūnas no bojājumiem. Antioksidanti ir svarīgi mūsu vispārējai veselībai un labsajūtai. Apelsīnu sula ir lielisks veids, kā saņemt antioksidantu dienas devu!

Nākamreiz, kad būsiet pārtikas veikalā, noteikti iegādājieties apelsīnus! Apelsīni ir barojošs un garšīgs papildinājums jebkuram uzturam. Tie ir bagāti ar C vitamīnu, šķiedrvielām un antioksidantiem, tāpēc tie labvēlīgi ietekmē jūsu imūnsistēmu, gremošanu un vispārējo veselību. Tāpēc jau šodien iepērciet apelsīnus un izbaudiet daudzās to sniegtās priekšrocības!