Kas ir zeltaini oranžs?

Zelta apelsīns ir nogatavojušos apelsīnu krāsas nosaukums, taču tas var attiekties arī uz citrusaugļu veidu. Zelta apelsīns patiesībā ir divu dažādu citrusaugļu – apelsīna un mandarīna – hibrīds. Ir teikts, ka, apēdot kādu no šiem augļiem, var saglabāt veselību un enerģiju visas dienas garumā. Izpētīsim, kāpēc šis augļu veids var būt labvēlīgs jūsu veselībai.

Uztura ieguvumi

Zelta apelsīni ir pilni ar vitamīniem, minerālvielām un antioksidantiem. Tie satur C vitamīnu, kas palīdz uzturēt stipru imunitāti un var samazināt noteiktu slimību risku. Šajos augļos esošais C vitamīns palīdz arī uzturēt veselus matus un ādu, kā arī nodrošina pret novecošanu. Turklāt zeltaini apelsīni ir bagāti ar šķiedrvielām, kas veicina gremošanu un regulāru zarnu kustību. Šo augļu lietošana uzturā var arī palīdzēt samazināt holesterīna līmeni un regulēt cukura līmeni asinīs.

Ieguvumi veselībai

Zeltaino apelsīnu sastāvā esošie antioksidanti var palīdzēt mazināt iekaisumus organismā. Tas var būt īpaši noderīgi, ja jums ir artrīts vai citas locītavu problēmas. Lielais C vitamīna daudzums, kas ir šajos augļos, var arī pasargāt jūs no dažu vēža veidu attīstības, cīnoties pret brīvo radikāļu kaitējumu, ko izraisa vides toksīni. Turklāt regulāra šo citrusaugļu lietošana var uzlabot jūsu sirds un asinsvadu veselību, stiprinot artēriju sieniņas un samazinot sliktā holesterīna līmeni asinīs.

Secinājums

Zelta apelsīni ir garšīgi un barojoši! Tie sniedz daudz labumu veselībai, piemēram, stiprina imunitāti, uzlabo ādas veselību, mazina iekaisumus, veicina gremošanu, regulē cukura līmeni asinīs un aizsargā pret vēža attīstību. Turklāt tajos ir maz kaloriju, bet daudz uzturvielu, tāpēc, našķojoties ar šāda veida citrusaugļiem, nav jāuztraucas par pārēšanās iespēju! Ja meklējat veidu, kā saglabāt enerģiju visas dienas garumā, vienlaikus saglabājot veselīgu uzturu, tad meklējiet tikai pieticīgo zeltaino apelsīnu!